stránky pro všechny táty

Tipy na výlet

14. ročník akce Nejen s kočárky na Lysou horu

Máte pocit, že se po narození dítěte nedostanete k pohybu v přírodě? Pro všechny zájemce a milovníky přírody se v neděli 7. června 2015 již po čtrnácté uskuteční hromadné vytlačení nejen kočárků (samozřejmě včetně potomků) na nejvyšší horu Beskyd. Půjdeme po 8,5 km dlouhé kvalitní asfaltové silničce, která vede z Papežova až na vrchol Lysé a auta na ni mají zákaz vjezdu. V chatě na vrcholu bude možnost občerstvení a přebalení účastníků.

Sbírka Igráčků k vidění v Ústí nad Orlicí

Igráček - doktor

Adventní čas a začátek nového roku bude v Ústí nad Orlicí patřit IGRÁČKŮM. Do Městského muzea v Ústí nad Orlicí se od neděle 23. listopadu přestěhuje populární výstava Fenomén IGRÁČEK. Expozice návštěvníkům nabídne pohled do minulosti i současnosti originálních figurek. Ty dokáží bavit děti již skoro čtyřicet let. Bezpočet variant IGRÁČKŮ bude v Městském muzeu k vidění až do středy 14. ledna příštího roku. Výstavu Fenomén IGRÁČEK připravila společnost EFKO, český výrobce her a hraček, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Technické muzeum Liberec stojí za to

Technické muzeum Liberec - GM

Jakožto podještědský patriot jsem konečně našel volnou chvilku a vyrazil se synem do Libereckého technického muzea. Projekt odstartoval ani ne před měsícem a tak jsem byl velmi zvědavý, jak to tam vypadá. Muzeum je umístěno v jednom z pavilonů, kde bývaly slavné LVT (Liberecké výstavní trhy).  Stojí nedaleko nádherných Lázní – Galerie a Muzea, hned po radnici nejhezčích staveb v Liberci. V centru naskočte na tramvaj směr Zoo a u Lázní vystupte. Ze zastávky je to, co by kamenem dohodil.

Průvodce uměním naučí děti o přemýšlet o výtvarném umění

V září startuje Průvodce uměním – program, který naučí děti vnímat a chápat výtvarné umění. Program Průvodce je složen z prohlídek aktuálních výstav současného i klasického umění v Praze, děti se také budou setkávat s umělci a kurátory. Průvodce je formou uměleckého vzdělávání, která v České republice dosud neexistovala. Cílem programu je naučit děti o umění přemýšlet tak, aby si o něm udělaly vlastní názor dříve, než jim někdo umění “zaškatulkuje”. V pátek 19.

Nové technické muzeum přichází do areálu výstaviště LVT v Liberci

Už koncem léta přivítá Technické muzeum Liberec první návštěvníky. Nadšencům a příznivcům historické techniky otevře brány v areálu bývalých Libereckých výstavních trhů v pavilonu G, který získal stejnojmenný zapsaný spolek počátkem července do pronájmu od statutárního města Liberec.

Sherwood mezi labyrinty zámku Loučeň & letní dobrodružství s Robinem Hoodem

Od 28. června se na dva měsíce přenese zámecký park na Loučeni do počátku 13. století v Anglii, do doby legend a středověku. Zámek spojí období Robina Hooda se svojí historií – rodem Thurn Taxisů - a jejich vášní a touhou po dobrodružství. Léto se ponese v duchu návratu k romantickým hrdinům. Návštěvníci mohou zavítat do bájného Sherwoodu za postavami zbojníků, Robina Hooda nebo například Lady Marion, se kterou budou každou sobotu moci putovat za pokladem.  Legendární Robin Hood oslaví i sedmé narozeniny zámeckých labyrintů na Loučeni, které proběhnou

Den pozemního vojska - Bahna 2014

Den pozemního vojska “BAHNA” je velmi atraktivní a hojně navštěvovaná prezentace Armády České republiky a klubů vojenské historie na veřejnost, největší svého druhu v České republice. Probíhá každoročně od roku 1990 v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic a těší se značnému zájmu diváků, kterých každoročně přitáhne více než 50 000 tisíc. Jeho cílem je ukázat veřejnosti vyspělost vojensko-historických jednotek předválečné Československé armády, předvést současnou vojenskou techniku a praktickými ukázkami demonstrovat profesní připravenost příslušníků Společných sil.

Ještěd láká na souboje nejlepších sportovních dřevorubců České republiky

Sportovní areál na Ještědu přivítá v neděli 1. června velkou sportovní událost. Nejlepší sportovní dřevorubci z celé České republiky se spolu utkají přímo pod skokanskými můstky na 11. ročníku mistrovství ČR ve sportovním dřevorubectví, které se bude konat jako velké finále soutěžní série STIHL Timbersports Czech Series 2014. Proti sobě bude stát silná konkurence včetně osminásobného mistra ČR Jana Svobody. Záštitu nad akcí převzala primátorka města Martina Rosenbergová. Vstupné je zdarma.

Netradiční návštěva Zoo Praha

Plánujete rodinnou návštěvu Zoo Praha a přemýšlíte, jak ji vašim potomkům zpestřit? Co se do Troje dopravit lodí nebo parníkem? Plavba není jen lákadlem pro nejmenší, romantickou projížďku jistě ocení i naše polovičky.

Z paluby vychutnáte krásy naší matičky Prahy s největším klidem. Cestou uvidíte úchvatné panorama Pražského hradu, majestátnost Národního divadla nebo krásu Karlova mostu z jiné perspektivy. Velkou výhodou této cesty je, že vám nebudou překážet zástupy turistů s řvoucími delegáty. Nečekají vás též nepříjemnosti Pražské dopravy. Jistě oceníte i možnost návštěvy lodního baru.

Stránky

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce