stránky pro všechny táty

Rady pro táty

​ ‌‍‎ ‏ Podělte se námi o rady na e-mailu: redakce@tatove.info

Má i vaše dítě talent?

Mnoho rodičů si myslí, že jejich dítě žádným zvláštním talentem neoplývá. To ale není pravda. Talenty, nebo lépe řečeno silné stránky, mají mnoho různých podob a každé dítě je v něčem dobré. „Každý má talent“ není název nové televizní show, toto tvrzení popisuje důležitý přístup k rozvoji dětí. Každý z nás se jistě někdy účastnil debaty o talentu dětí – ať už vlastních nebo cizích. Častokrát opakovaná jsou klišé o více či méně talentovaných dětech. Časté jsou debaty o tom, zda se má pozornost radši věnovat těm „více talentovaným“ nebo těm „méně talentovaným“. Pravdou ale je, že talent má každé dítě, jen je potřeba ho najít a správným způsobem podporovat.

Problémy doma je nutné řešit včas. Pomoci může rodinná konference

Rodinná konference je účinnou metodou, jak zlepšit vzájemné soužití a předcházet zhoršování problémů, které by mohly v krajní situaci vést až k rozpadu rodiny nebo odebrání dětí z péče rodičů. Jednou z organizací, která je u nás nabízí, je i sdružení Lata.Paní Věra si prožila krušný rok. Nejprve prošla rozvodem a stěhováním, posléze navíc dostala – z důvodu reorganizace – výpověď. Její dva synové situaci nepřijali dobře. Ten starší začal po nástupu na odborné učiliště šikanovat spolužáky a jeho chování doma se také stalo neúnosným. Aby toho nebylo málo, u mladšího chlapce se objevily vleklé zdravotní potíže.

Proč je důležité vědět, JakouHru …

Jakouhru.cz

Videohry, ať už je děti hrají na konzolích, počítačích nebo mobilech, tvoří velký podíl na trávení jejich volného času. To většina rodičů dobře ví, protože své děti mají možnost pozorovat. Co však většina rodičů neví? Jakou hru jejich dítě hraje. Ne, že by se nezajímali, ale málokdy mají možnost hru prozkoumat a zjistit, co vlastně jejich dítěti dává a čím je případně ohrožuje.

Co dělat, když se dítě bojí lékaře

Stetoskop

I když s vámi dítě chodilo k lékaři pravidelně, může se stát, že najednou začne mít z lékařských prohlídek strach. Pokud vaše dítě odmítá chodit k lékaři, následuje několik rad, jak je možné problém překonat.

Obavy z neznámého prostředí. Pokud si dítě na lékařskou ordinaci nepamatuje, zkuste mu o ní chvíli povídat. Připomeňte mu také, že již s vámi u lékaře několikrát bylo a docela se mu tam líbilo.

Strach z toho, že rodič půjde pryč. Dítě se může obávat, že u lékaře bude samo bez vás. Ujistěte ho, že budete celou dobu s ním, a že se proto nemá čeho obávat.

I chlapi mohou mít problém s rakovinou intimních partií

Pánové nezapomínejme na to nejcennější, co máme po tátovi. O onkologických problémech ženských intimních partií jsou napsány tuny článků a odborných publikací. Ale i mi chlapy můžeme mít problém. Jeden ze známých snookerových hráčů Paul Hunter, to také podcenil, zemřel v 27 letech.

Nádory varlat patří mezi nejlépe léčitelné typy nádorových onemocnění. Důležitým faktorem je však včasná diagnóza, 90% pacientů má šanci na trvalé vyléčení.

Vše o dětské zvýšené teplotě a horečce

Kdy dítěti teplotu měřím? Je nevrlé, pláče, chová se neobvykle, odmítá jíst, má "lesklé oči", pospává, zvrací, má průjem, kašle, bolí ho v krku... Čím teplotu měřím? Teploměrem. Zakoupím v drogerii, lékárně nebo zdravotnických potřebách klasický rtuťový teploměr - měřím 5 minut v podpaží tzv. rychloběžka - měří do 1 minuty, musím naměřenou hodnotu odečítat, ještě když je teploměr v podpaží, v zadečku... teploměr ušní - cenově nejnáročnější (cca 1000 Kč), výborný pro noční, rychlé měření, hodnota stanovena během 1 sekundy... je třeba si tento způsob měření chvíli "osahat", porovnat s klasickým teploměrem..

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce