stránky pro všechny táty

Tak trochu jiný pozdrav dětem…

Ručně kreslené pohledy

Taky jste si všimli v pokynech pro malé či větší táborníky, že s sebou nemají mít mobilní telefon? Naprosto s tím souhlasím. Ale chceme dětem přece dát najevo, že na ně my, rodiče, myslíme. Že nás pořád zajímá, jak se mají, co dělají a že si doma bez nich jen tak neužíváme? I když …mezi námi…takových pár dní bez dětí jsou mnohdy jak lázně :-)

Když nemůžeme poslat esemesku nebo ememesku, co třeba pohled? Je jedno, zda je Vašim dětem sedm nebo dvanáct. Na táboře si každý rád přečte pozdrav od rodičů. A já vím o pohledech, které nejsou jen o tom pozdravu a obrázku na druhé straně. Jsou ÚKOLOVÉ – tzn., že každý pohled má nějaký úkol k vyřešení (morseovka, křížovka, piškvorkový souboj a pro mladší např. bludiště, spojování co k čemu patří atd.). Navíc jsou kreslené pastelkami, takže když to dáte dohromady, vzniknou ÚKOLOVÉ KRESLENÉ POHLEDY. Slyšeli jste o nich? Pokud ano, tak prima. A pokud ne, tak teď už ano ;-).

Kde se Kreslené pohledy vzaly? Posledních pár let jsem kreslila dětem pohledy na školky/školy v přírodě a tábory sama. Děti z nich byly vždy neskutečně nadšeny. Jak se věci dějí ve správnou chvíli, jednou se nejstarší dcerka zeptala, proč si mé pohledy nemůžou koupit i ostatní maminky pro své děti. Přišlo mi, jako kdyby mi někdo v hlavě rozsvítil ;-). Díky této zdánlivě obyčejné otázce se věci daly do pohybu a několik týdnů na to vznikly oficiálně Kreslené pohledy. O něco později i webové stránky www.kreslenepohledy.cz, na které Vás tímto upřímně zvu.

Pohledový trh je plný pohádkových postaviček, koní, kočiček a psů atd. Pokud patříte mezi ty, kterým nejde o to poslat cokoliv jen, ať máte „splněno“, budou se Vám Kreslené pohledy líbit. Dokonce moc líbit. A nejen Vám, ale i Vaše děti z nich budou nadšeny. A o to jde. Každý úsměv, který se na tvářích našich dětí objeví, se přece počítá! :-)

Nevěřím na náhody. Proto nebudu psát, že Kreslené pohledy vznikly náhodou, jak se to tak říkává. Vše je jak má být. Proto často děkuji svým třem dětem, že se staly mým tvůrčím týmem. Je skvělé pozorovat je, jak se z těch malých dětí najednou stanou velcí parťáci, když společně vymýšlíme nové téma na pohled. A také děkuji manželovi, který mi pomáhá, dává mi podporu a věří, že to co dělám, má smysl. Umět pokorně poděkovat je dar. Proto – děkuji děkuji děkuji :-)

A fandím všem dobrým tátům, máte moji velkou poklonu, pánové! :-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce