stránky pro všechny táty

Sherwood mezi labyrinty zámku Loučeň & letní dobrodružství s Robinem Hoodem

Od 28. června se na dva měsíce přenese zámecký park na Loučeni do počátku 13. století v Anglii, do doby legend a středověku. Zámek spojí období Robina Hooda se svojí historií – rodem Thurn Taxisů - a jejich vášní a touhou po dobrodružství. Léto se ponese v duchu návratu k romantickým hrdinům. Návštěvníci mohou zavítat do bájného Sherwoodu za postavami zbojníků, Robina Hooda nebo například Lady Marion, se kterou budou každou sobotu moci putovat za pokladem.  Legendární Robin Hood oslaví i sedmé narozeniny zámeckých labyrintů na Loučeni, které proběhnou
5. července. Právě k výročí labyrintů tento romantický projekt vznikl.

 

„Dobře víme, že romantismus jako životní pocit ovlivňoval dění na šlechtických sídlech ve druhé polovině 19. století, kdy na zámku Loučeň dospíval také Alexandr Thurn Taxis. Právě do této doby se budeme letos v létě na Loučeni vracet,“ říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. “Rádi bychom během prázdnin pozvali návštěvníky i na velkolepé oslavy, které pořádáme na počest otevření loučeňských labyrintů. Každoročně se zámecké slavnosti nesou v určitém duchu a letos jsme se rozhodli pro narozeninovou párty právě ve stylu Robina Hooda,“ dodává Kateřina Šrámková.

Loučeňský Sherwood -  návrat k přírodě a evropským legendám

Zámecký park na Loučeni ožije během prázdninových týdnů středověkým veselím. Ve zdejších houštinách postavili své ležení Robin Hood a jeho zbojníci, kteří se hodlají vzepřít zlotřilému šerifovi z Nottinghamu. V zámeckém táboře budou verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, zkoušet jim zbroj a zbraně. Robin Hood a jeho přátelé, Malý John, mnich Tuck a další provedou malé i velké návštěvníky svým divokým královstvím a pobaví je soutěžemi a bojovými šarvátkami.

Bájný Sherwood bude v centrální části loučeňského zámeckého parku a v těchto místech vznikne i lanový park pro děti od tří let a pro jejich hravé rodiče. Dále návštěvníci vyzkouší výrobu keramiky, zhlédnou práci kováře či se osvěží ve středověké krčmě. Aktivnější nadšenci se mohou svézt na koni, podívat se na výcvik dravých ptáků a ženy se na místě dozvědí, jak to chodilo ve středověké domácnosti. Scénky a turnaje jsou připraveny na každou celou hodinu od 11 do 16 hodin. V přestávkách mezi vystoupeními se přítomní budou moci zabavit hodem jitrnicí, soubojem s dřevci na kládě nebo házením kroužků.

Během letních měsíců se mohou návštěvníci každou sobotu a to již od 28. června zapojit do velkého dobrodružného putování za pokladem Lady Marion. Celá akce se bude podobat „bojovce“ plné zajímavých úkolů. Objevování odvážlivce zavede do sklepa zámku, kde se seznámí s Knihou kouzel a budou moci nahlédnout pod pokličku vaření tajemných lektvarů. Nejmenší se mohou podívat i na výstavu hraček, která bude zpřístupněna v přízemí zámku.

A proč vlastně Sherwoood na zámku Loučeň?

Kolébkou romantismu byla Anglie a prvními romantickými hrdiny novogotičtí rytíři. Z Anglie se romantismus šířil po celé Evropě jako postoj proti salonní nudě a také symbol návratu k přírodě, dobrodružství a k pohybu.

Labyrinty lákají návštěvníky už 7. rokem

Veselou prázdninovou náladu podpoří v sobotu 5. července na zámku Loučeň tradiční slavnost Narozeniny zámeckých labyrintů. Od prvního otevření loučeňských labyrintů uběhlo již sedm let
a stále patří mezi velké lákadlo a to nejen pro nejmenší návštěvníky. Přichystána je pro všechny cestovatele velká oslava s dortem, soutěžemi a nebude chybět ani pohádka pro nejmenší. Letošní rok se opět ponese v duchu bujaré dětské narozeninové párty. Především děti se budou moci zapojit do plnění 6 disciplín, které se pojí k narozeninám.

 

 „Cestujte v čase a užijte si spoustu zábavy s celou rodinou na zámku Loučeň“

Pod kategorie článku: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce