stránky pro všechny táty

Průvodce uměním naučí děti o přemýšlet o výtvarném umění

V září startuje Průvodce uměním – program, který naučí děti vnímat a chápat výtvarné umění. Program Průvodce je složen z prohlídek aktuálních výstav současného i klasického umění v Praze, děti se také budou setkávat s umělci a kurátory. Průvodce je formou uměleckého vzdělávání, která v České republice dosud neexistovala. Cílem programu je naučit děti o umění přemýšlet tak, aby si o něm udělaly vlastní názor dříve, než jim někdo umění “zaškatulkuje”. V pátek 19. září 2014 proběhne ukázka z programu v Centrusou časného umění DOX.www.pruvodceumenim.cz

O Průvodci uměním

Průvodce uměním nabízí prohlídky pražských galerií a muzeí pro děti a mládež. Nejde ovšem o to “naučit” děti, kdy se který umělec narodil nebo jaká je definice jednotlivých uměleckých směrů. Průvodce má dětem představit umění tak, aby se o něm naučily samy přemýšlet, mluvit o něm a rozumět mu. Děti s lektorem budou každé dva týdny navštěvovat aktuální výstavy, setkají se s umělci a kurátory a podívají se do uměleckých ateliérů.

Ukázka z programu

V pátek 19. září 2014 od 17:00 proběhne ukázka z programu Průvodce uměním v Centru současnéhu umění DOX pro děti od 10 do 15 let. Děti si spolu s lektorem projdou výstavu a rodiče jsou zváni do kavárny. Více informací na www.pruvodceumenim.cz.

 

Pod kategorie článku: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce