stránky pro všechny táty

Ještěd láká na souboje nejlepších sportovních dřevorubců České republiky

Sportovní areál na Ještědu přivítá v neděli 1. června velkou sportovní událost. Nejlepší sportovní dřevorubci z celé České republiky se spolu utkají přímo pod skokanskými můstky na 11. ročníku mistrovství ČR ve sportovním dřevorubectví, které se bude konat jako velké finále soutěžní série STIHL Timbersports Czech Series 2014. Proti sobě bude stát silná konkurence včetně osminásobného mistra ČR Jana Svobody. Záštitu nad akcí převzala primátorka města Martina Rosenbergová. Vstupné je zdarma.

 „Těší mne, že se mistrovství uskuteční právě v našem sportovním areálu na Ještědu, který je pro pořádání podobných akcí, jak jsem se osobně přesvědčila, perfektně připraven. Každé další využití areálu proto podporuji a vítám. Soutěž je divácky atraktivní a jistě přiláká mnoho diváků. Vždyť minulé ročníky mistrovství navštívilo kolem čtyř tisíc lidí,“ uvedla primátorka Martina Rosenbergová.

Prestižní klání v timbersportu propukne pod Ještědem v neděli 1. června od 11.00 hodin. Předcházet tomu bude čtyřdenní tréninkový kemp, kde si bude moci tento adrenalinový a netradiční sport vyzkoušet každý.

Stejně jako minulý rok se letošní sportovní dřevorubecká sezóna stala synonymem pro velmi vyrovnané souboje. V té nejužší špičce nalezneme vedle osminásobného mistra ČR Jana Svobody například Jana Wáwrů, Zdeňka Maťhu či zkušeného Martina Roušala, který pracuje jako strážník u Městské policie Liberec.

Vzhledem ke každoročnímu zvyšování výkonnosti jednotlivých závodníků to nebude mít úřadující mistr vůbec lehké. „Letos bude obhajoba obzvlášť náročná. Má prozatímní pozice není optimální a bohužel je znát, že jsem neměl dostatek času na přípravu,“ prozradil Jan Svoboda a dodal, že nejvyšší dřevorubecká špička čítá na sedm závodníků, kteří dokážou vydat stejně vyrovnané výkony. Ve finále se tak můžou fanoušci těšit na opravdu těsné souboje, v nichž do poslední chvíli nebude rozhodnuto o vítězi.

Dřevorubci budou prokazovat svoji zručnost, rychlost a přesnost v šesti disciplínách. Jako první na ně čeká SPRINGBOARD, při kterém se musejí vypořádat s přesekáváním kmene z prkna ve výšce. Následují STIHL STOCK SAW, řezání klasickou motorovou pilou, a STANDING BLOG CHOP, přesekávání stojícího kmene. Další výzvou se pak stane SINGLE BUCK, při kterém musejí závodníci předvést své dovednosti s ruční pilou. V disciplíně UNDERHAND CHOP prokazují sportovci svoji zručnost v přesekávání ležícího kmene a třešničku na závěr tvoří disciplína s názvem HOT SAW, řezání extrémně silnou pilou (výkon přesahuje 62 koní).

Pod kategorie článku: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce