Tátové.info

stránky pro všechny táty

Kdybych já byl dospělý

Kdybych já byl dospělý
Nesmírně humorná knížka o tom, jak nefér je být dítětem – protože dětem neustále někdo něco přikazuje, zatímco dospělí si mohou dělat, co chtějí. Pohled na svět dětskýma očima se střídá s představami o tom, co by hlavní hrdina dělal a jak by se choval, kdyby byl dospělý, přičemž fantazii se meze rozhodně nekladou. Éva Janikovszky (1926–2003) je snad nejslavnější maďarskou autorkou knížek pro děti. Její knihy byly přeloženy do 35 jazyků. K jejím nejslavnějším obrázkovým knížkám, vytvořeným ve dvojici s ilustrátorem László Réberem, patří právě publikace Ha én feln őtt volnék – Kdybych já byl dospělý, která v originále vyšla v roce 1965 a od té doby se dočkala řady reedice.

Velikonoční dětský tábor

Milí tatínci, letošní Velikonoční pondělí připadá na 6.4. Jako obvykle tomuto svátku ve školách předcházejí velikonoční prázdniny (ČT, PÁ). Školy, školní družiny a kluby zpravidla zůstávají zavřené „pro malý počet zájemců“ a tak nezbývá, než zajistit dětem nějaké hlídání. Protože prarodiče mají svých starostí stále moc nebo jednoduše nefungují, nezbývá než se smířit se situací a ukrojit část ze své drahocenné dovolené, kterou šetříte na letní prázdniny. Jde přece o Vaše děti. Existuje ale i jiné řešení.

Místo kritiky školství založili SCIOškolu

ScioŠkola

Prvního září 2015 otevírá na Praze 11 společnost Scio, v čele s Ondřejem Štefflem, zakladatelem prvního reálného gymnázia PORG, 1. – 6. třídu základní školy s názvem ScioŠkola. Žáci nebudou v klasických třídách, nebudou dostávat známky a hodiny nepovedou učitelé, ale průvodci vzděláváním. Hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě. Zakladatelé vychází z předpokladu, že děti mají přirozenou touhu učit se, chtějí podporovat vnitřní motivaci a jedinečnost každého dítěte. Škola bude otevřená podnětům zvenčí, včetně spolupráce s rodiči a partnerství se zahraničními školami. ScioŠkola, zapsaná v rejstříku ministerstva školství, se bude řídit rámcovým vzdělávacím programem.

Problémy doma je nutné řešit včas. Pomoci může rodinná konference

Rodinná konference je účinnou metodou, jak zlepšit vzájemné soužití a předcházet zhoršování problémů, které by mohly v krajní situaci vést až k rozpadu rodiny nebo odebrání dětí z péče rodičů. Jednou z organizací, která je u nás nabízí, je i sdružení Lata.Paní Věra si prožila krušný rok. Nejprve prošla rozvodem a stěhováním, posléze navíc dostala – z důvodu reorganizace – výpověď. Její dva synové situaci nepřijali dobře. Ten starší začal po nástupu na odborné učiliště šikanovat spolužáky a jeho chování doma se také stalo neúnosným. Aby toho nebylo málo, u mladšího chlapce se objevily vleklé zdravotní potíže.

Potěšte svou milou na Valentýna – vezměte ji na Loupežníka

Už popáté se na vinohradské jeviště vrací slavná lyrická komedie Karla Čapka Loupežník. Křehká hra o mládí, lásce, svobodě a jejich střetu s realitou je po právu nejhranější hrou tohoto autora na českých jevištích. Každá generace divadelníků a diváků se k ní znovu a znovu nadšeně vrací a věříme, že zaujme i vaši drahou polovičku – můžete ji překvapit hezkým dárkem třeba 14. 2. na svátek zamilovaných.

1. táta centrum

U nás je zvykem, že na rodičovské dovolené jsou převážně matky a zapomíná se na to, že jsou i tátové, kteří zůstávají se svými dětmi doma. I oni by se rádi setkávali s ostatními táty a tak si mohli předávat zkušenosti z této etapy svého života.  Je úžasné mít společné zážitky, společně kutit nebo něco tvořit a večer to vše vyprávět mámě.

Proto jsem se rozhodla otevřít 1. táta centrum. Místo pro setkávání tátů na RD a nejen jich

Duševní pružnost v každodenním životě

Duševní pružnost v každodenním životě Karel Nešpor

Tato kniha je čtivá a praktická. Její četba nevyžaduje zvláštní vzdělání. Lze ji číst hezky od začátku do konce nebo si podle potřeby a nálady vybírat, co se vám právě hodí. Najdete zde rady, jak rozvíjet duševní pružnost a čemu se raději vyhnout. V poslední části budeme uvažovat o tom, jak uplatnit duševní pružnost v běžném životě.

Rodiče pozor! Šikana mezi dětmi je skryté nebezpečí!

Máte doma dítě školního věku? Mluvíte s ním na téma šikana? Máte pocit, že Vašeho dítěte se to netýká? Možná ano, ale co když to tak není?
Co je šikana?
jákékoliv chování, jehož záměrem je opakovaně ubližovat, ohrožovat nebo zastrašovat jiného člověka, případně skupinu lidí,
zahrnuje jak fyzický útok v podobě bití, poškozování věcí druhé osobě, tak i útok slovní v podobě vydírání, nadávek, pomluv, vyhrožování či ponižování,
většina případů šikany mezi dětmi se odehrává ve škole, na cestě do školy nebo ze školy, případně v okolí bydliště,
nebezpečí šikany spočívá především v závažnosti, dlouhodobém působení a s tím souvisejících následcích v oblasti duševního a fyzického zdraví.

Stránky

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce