stránky pro všechny táty

Místo kritiky školství založili SCIOškolu

ScioŠkola

Prvního září 2015 otevírá na Praze 11 společnost Scio, v čele s Ondřejem Štefflem, zakladatelem prvního reálného gymnázia PORG, 1. – 6. třídu základní školy s názvem ScioŠkola.

Žáci nebudou v klasických třídách, nebudou dostávat známky a hodiny nepovedou učitelé, ale průvodci vzděláváním. Hlavním posláním je vést děti tak, aby mohly prožít dobrý život v rychle se měnícím světě. Zakladatelé vychází z předpokladu, že děti mají přirozenou touhu učit se, chtějí podporovat vnitřní motivaci a jedinečnost každého dítěte. Škola bude otevřená podnětům zvenčí, včetně spolupráce s rodiči a partnerství se zahraničními školami. ScioŠkola, zapsaná v rejstříku ministerstva školství, se bude řídit rámcovým vzdělávacím programem.

Na vzniku ScioŠkoly se podílí například i šéfka české pobočky Google Tania le Moigne, autor studie McKinsey o českém školství Branislav Kleskeň, spoluzakladatel serveru Atlas.cz  Pavel Sodomka  a ředitel základní školy v Mladé Boleslavi Roman Král.

O. Šteffl říká: „Potíž je, že stále neumíme pracovat s představou, že naše děti budou žít v úplně jiném světě než my a pořád se je ve škole snažíme připravovat v lepším případě na současný svět a v horším na svět našeho mládí. ScioŠkola to chce změnit.“

Včera se konalo setkání příznivců ScioŠkoly. Mimo Šteffla a koordinátorů projektu se večera účastnili lidé nejrůznějších profesí, kteří škole nabídli svou pomoc. Přišli také rodiče, kteří zamýšlí své děti do školy přihlásit. Diskutovalo se o filosofii školy, metodách výuky, využití technologií a inspiraci ze zahraničí. Všichni přítomní mohli k zakládání školy přispět svými nápady v rámci připravených aktivit.

Tomáš Přikryl, rodič šestiletého Vincenta, jež chce své dítě do ScioŠkoly přihlásit, své rozhodnutí shrnuje: „Ve státní školce jsme se setkali s korigováním syna v rámci skupiny. Jisté podřízení utlumovalo a potlačovalo jeho potenciál. Principy ScioŠkoly jsou nám i Vincentovi blízké, především se nám líbí práce ve skupině, podpora přirozené zvídavosti u dětí a individuální přístup k nim.“

(kontakt na p. Přikryla – tomas.prikryl@castrol.com)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce