stránky pro všechny táty

Vzkříšení horské chaty Na Prašivé v Beskydech

Horská chata Na Prašivé Beskydy

Již třetí měsíc probíhají rozsáhlé rekonstrukční práce na beskydské horské chatě Na Prašivé, které mají za cíl tuto jedinečnou historickou dřevěnou chatu vzkřísit a zase uvést do provozu tak, aby dále mohla důstojně sloužit veřejnosti, hlavně turistům.

Zajímavostí je, že téměř veškeré práce jsou z řad dobrovolníku, nadšenců, oddílu KČT Beskydy a přátel chaty Na Prašivé.  Brigády se zde konají každý víkend a ruku k dílu může přiložit kdokoli – muži i ženy, mladí i staří, kutilové i absolutní zelenáči. Vhodná práce se najde pro každého a jakákoli pomocná ruka je vítána.  Takže se řeže, brousí, natírá, uklízí, omítá, obkládá atd.

Až to vše bude hotovo, mohou se návštěvníci těšit na opravenou historickou Bezručovu místnost,  velké rekonstrukce se dočkala již i kuchyně a sklad, právě se pracuje na novém obložení  chodby palubkami a největší viditelnou změnou bude bezesporu nový výčep a bar. Další drobnější úpravy probíhají také na pokojích, chata dostala už i nový kotel, natírají se všechny vnitřní dveře a futra, na zahradě vzniklo nové ohniště a plánuje se také nový nátěr střechy a vnějšího opláštění.

Mnohé bude také asi zajímat, že majitelé chaty, tedy Klub českých turistů oblast Moravskoslezská, vyměnili také nájemce a s ním i celý personál. Nový team chatařů se už nyní několik měsíců také  spolupodílí na daných opravách.  Návštěvníci se tedy mohou těšit na zcela nový způsob vedení chaty, na změnu jídelníčku a hlavně na spoustu akcí a atrakcí, které noví chataři Martin a Michal připravují.

Kdo má zájem se o chatě, o probíhajících pracích a změnách dozvědět více, vše je k nalezení na:

https://www.facebook.com/chataprasiva

Oddíl KČT Beskydy a Klub přátel chaty Na Prašivé plánují v nejbližší době také veřejnou sbírku a předem žádají veřejnost o podporu a spoluúčast na záchraně této první české horské chaty v Moravskoslezských Beskydech, která byla postavena již v roce 1921. Podpořte, prosím, chatu Na Prašivé, ona Vaši pomoc potřebuje.

Odhadované znovuotevření chaty je v květnu 2015, do té doby na Prašivé funguje pouze stánek s občerstvením, jehož veškerý zisk bude použit právě na rekonstrukci chaty. A tak jste všichni srdečně na Prašivou zváni.

 

Horská chata Na Prašivé Beskydy
Horská chata Na Prašivé Beskydy
Horská chata Na Prašivé Beskydy
Horská chata Na Prašivé Beskydy

Komentáře

No Avatar
Petra Stočková (neověřeno) on Po, 27/04/2015 - 11:06

Chodím a chodila jsem na Prašivou velice často. Znala jsem velice dobře personál chaty. Byli velice vstřícní a pohodoví. Nikdy jsem se nezajímala o technický stav chaty. Avšak provoz chaty i akce, kterých jsem se účastnila byly výborné. 

No Avatar
herbal remedies (neověřeno) on Ne, 01/07/2018 - 22:45

Your blog has surely provided me with just
the facts that I just required. I just have recently been carrying out research on this kind
of subject for some time, and it seems to have taken a long while to discover a weblog that gives all the
information i require. I just take a look toward examining even more websites authored by you in the future, and should research right here primarily the next time I just currently have another investigative report. http://souforum.com/

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce