stránky pro všechny táty

Vždy se k tomu druhému už těší

Jmenuji se Hana Soudná, je mi 36 let, žiju s přítelem Jirkou. Mám dvě děti, šestiletou Sáru a dvouletého Marka. V současné době jsem na mateřské dovolené a bydlím ve Slaném.

S bývalým manželem máme dceru Sáru ve střídavé péči. Na střídavé péči jsme se dohodli, protože nám přišlo přirozené, aby naše dcera vyrůstala s oběma rodiči. Začátky nebyly jednoduché, protože dceři Sáře byly pouhé dva roky, ale jak čas běžel, vše se ustálilo a všichni jsme začali brát jako samozřejmost, že jeden týden je Sára s maminkou a další týden s tatínkem.

Dcera se u nás střídá po týdnu, vždy od neděle do neděle. Dokud chodila do školky a já bydlela v Praze, měla dvě školky, což nebyl problém. Když jsme začali řešit školu, přestěhovali jsme se s přítelem a dětmi do blízkosti tatínka Sáry, abychom školu sjednotili. Naše dcera si na pravidelnost střídání rychle zvykla a vždy se k tomu druhému už těší. Dnes, kdy to tímhle způsobem funguje už více jak čtyři roky, si to už ani jinak neumím představit a myslím, že Sára také ne.

Se střídavou péčí nemáme žádné negativní zkušenosti a funguje hlavně díky tomu, že jsme byli schopni se povznést nad naše bývalé problémy. Soustředili jsme se na to, co považujeme za nejdůležitější pro naši dceru a tím je rovnocenné zachování obou rodičů. Dalším pozitivem je, že nedochází k pocitu, že vás děti už unavují, protože máte čas bez nich regenerovat a v podstatě se na ně trvale jen těšíte, až zase přijdou.

Protože s bývalým manželem nemáme problémy v komunikaci, na všem se dohodneme a v mezích možností se snažíme si maximálně vyjít vstříc. Například Vánoce řešíme tak, že se mnou je Sárinka na Štědrý den a hned druhý den jde k tatínkovi. O prázdninách se přizpůsobíme dovolené a programu toho druhého, jinak dodržujeme týden a týden. Náročná je střídavá péče spíše pro naše partnery. Musí mít porozumění, že jako rodiče spolu běžně komunikujeme.

Zdroj: Stridavka.cz

Komentáře

No Avatar
Michala (neověřeno) on Čt, 03/07/2014 - 23:08

Ano přesně takhle to funguje,   soustředit se na dítě... v mémpřípadě dvojčata holky,    jsou štastný a to je hlavní   .   Nejvíc mě pobavil názor střídat se v jednom bytě aby nemuselo měnit domov, takovej nesmysl   od psychologa  neuvěřitelný.    Ty děti  to strašně obohacuje, že jsou součástí vice rodin,     nějaký byt nebo pokojíček   není vůbec důležitý žít na střídačku s bejvalým v jednombytě, tak to jsme se nemuseli rozvádět   a nic dobrýho to nepřinese ani pro dítě      

No Avatar
Trinidat (neověřeno) on Pá, 19/05/2017 - 11:25

Míšo, jseš blbá jak vagón bláta, nic jiného na tvůj blábol ani nejde napsat. Představ si, že bys jako dítě pořád měnila prostředí, kamaráda, hračky, oblíbené oblečení - prostě všechno. Neměla nic jisté, jen baťůžek na věci, který by s tebou jel k druhému rodiči... už? už ti to docvaklo, co zažívá dítě, když je někdo blbej jak vagón bláta?!!!

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce