stránky pro všechny táty

Rozvod je nora, do které můžou spadnout všichni

Mikuláš informační středisko

Statistiky jsou neúprosné. Z každého druhého ženicha a nevěsty se dříve či později stávají dva rozvedení a mnohdy úplně cizí lidé. Rozpad manželství často provázejí hádky a nesnesitelné dusno.  Některé konce vztahů mají navíc svědky, kteří se do této role dostali proti své vůli.

„Děti vždycky cítí, že se něco děje. Protože se problémy v rodině často řeší rádoby tajně, snaží se jim porozumět. Poslouchají třeba za dveřmi a samy si dělají závěry, někdy úplně špatné,“ říká dětská psycholožka Jitka Hofmannová. Přednáší na Karlově univerzitě a je i členkou pedagogického týmu na pražském Mensa gymnáziu. Pro klienty Informačního střediska Mikuláš má od září 2014 připraveny veřejné přednášky například z oblasti partnerství či komunikace. Komunikace v rodinách je podle ní to nejdůležitější, pokud oba partneři vědí, že už spolu nechtějí nebo nemohou zůstat.

Pokud jsou rodiče schopní domluvy, je všechno relativně v pořádku. Častější je ale bohužel opačný případ, kdy se děti stávají svědky vzájemného osočování, psychického vydírání a v nejednom případě i fyzického násilí. „V takových případech je dobré využít jakékoli pomoci. Lidé jsou ochotní zaplatit velké peníze za rozvod, ale nepřiplatí si za odborníka, který by jim mohl poradit, kam dál,“ poukazuje Hofmannová na smutný fakt, že dospělí, kteří padnou do svých problémů, často zapomínají právě na děti.

Informační středisko Mikuláš nabízí pomocnou ruku těm, kteří procházejí rozchodem nebo rozvodem. Těm, kteří jsou stále rodiči, i když už přestali být partnery. Těm, kteří nechtějí být na změny ve svém životě sami. Pořádáme přednášky pro širokou veřejnost, spolupracujeme s řadou odborníků z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Nedílnou součástí je i Klub rozvedených rodičů, tedy místo, kde rozvod není tabu. Neradíme klientům, co mají dělat. Chceme ale, aby věděli, že na rozvod nejsou sami. 

Zdroj: www.mikulasops.cz

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Poslední komentáře

Partneři

Střídavka - stránky nejen o střídavé péči

Táta na mateřské - netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty

Liberecká pražírna - pražírna a prodejna kávy v centru Liberce